درباره موسسه خیریه بنی هاشم

 نحوه تشکیل موسسه خیریه بنی هاشم تهران

موسسه خیریه بنی هاشم در سال 1362 با همت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حاج سید مهدی روحانی امام جماعت وقت مسجد بنی هاشمی واقع در خیابان شهید نامجو (گرگان سابق) تعدادی از نیکوکاران محله گرد هم آمده و با تشکیل هیئت موسس نسبت به انتخاب هیئت امنا موسسه اقدام کردند.

این موسسه از همان زمان فعالیت خود را آغاز و مراحل قانونی مربوطه را در وزارت کشور طی کرد و در نهایت مجوز شماره  6279 برای فعالیت موسسه صادر شد.

مدت فعالیت موسسه

موسسه خیریه بنی هاشم تهران فعالیت رسمی خود را از سال 1364 آغاز کرده و ظرف 35 سال گذشته تلاش داشته تا در چارچوب اساسنامه مصوب و اهداف موسسه، خدمات خود را به نیازمندان و خانواده های تحت پوشش ارائه کند.

درباره موسسه خیریه بنی هاشم

ارکان موسسه

ارکان موسسه خیریه بنی هاشم تهران به شرح زیر است:

1 – هیئت امنا موسسه 25 نفر

2 – هیئت مدیره موسسه 5 نفر تحت عناوین

( رئیس هیئت مدیره – نایب رئیس هیئت مدیره، خزانه دار و عضو هیئت مدیره)

3 – مدیرعامل موسسه

4 – بازرس موسسه

اهداف و فعالیت های موسسه

موسسه خیریه بنی هاشم تهران با هدف شناسایی و تحت پوشش قرار دادن خانواده های نیازمند ایجاد شده و هم اکنون بیش از 300 خانواده نیازمند پس از تشکیل پرونده و بررسی های به عمل آمده تحت عنوان مددجو، زیر پوشش این موسسه قرار گرفته اند و خدمات زیر برای آنها انجام می شود:

1 – پرداخت نقدی ماهیانه مبلغ  1000000 ریال که هر ماه به حساب خانواده ها واریز می شود.

2 – هر دو ماه یک بار سبد ارزاق شامل ( برنج – روغن – گوشت و مرغ ) تحویل خانواده ها می شود.

سبد ارزاق فوق برای خانواده های کم توان توسط پیک ارسال می شود.

3 – هر سال در اسفند ماه و ماه مبارک رمضان، سبد ارزاق به صورت کامل تر و شامل موارد زیر به تمام خانواده های مددجو تحویل داده می شود.

( برنج – روغن – گوشت – مرغ – چای – تن ماهی – ماکارونی – رب – حبوبات – تخم مرغ و غیره )

4 – تامین جهیزیه خانواده هایی که نیازمند استفاده از این حمایت هستند که پس از بررسی، اقلام جهیزیه به شرح زیر و به تناسب نیاز تحویل  آنها می شود:

( فرش ماشینی- یخچال- بخاری- جارو برقی- اجاق گاز- ظروف چینی- ظروف آشپزخانه و سایر موارد متفرقه)

5 – کمک هزینه پزشکی که براساس قرارداد با داروخانه، مددجویان برای تهیه داروی رایگان معرفی می شوند.

6 – تهیه نان که براساس قرارداد با تعدادی از نانوایی ها، کوپن تهیه نان رایگان تحویل مددجویان می شود.

7 – در شروع سال تحصیلی لوازم التحریر، کیف و سایر وسایل آموزشی برای فرزندان مددجویان که تحصیل می کنند تحویل می شود.

8 – براساس قرارداد با تعاونی مسافربری درترمینال مسافربری، مددجویان و افراد در راه مانده برای دریافت  بلیت سفر رایگان اتوبوس معرفی می شوند.

9 – براساس قرارداد با رستوران ها یا مراکز تهیه  غذا،  نیازمندان به صورت موردی برای صرف غذای رایگان معرفی می شوند.

10- با ایجاد واحد حقوقی، مشاوره و ارائه خدمات حقوقی رایگان برای مددجویان انجام می شود.

11- اشتغال زایی و کار آفرینی که در این راستا تلاش می شود افرادی که توان کار و فعالیت دارند با ارائه کمک های لازم مشغول فعالیت شوند مانند ایجاد کارگاه خیاطی برای بانوان و تهیه موتور سیکلت برای آقایان

پرونده مددجویان سالانه بررسی می شود و افرادی که وضعیت آنها قابل قبول باشد از آمار مددجویان حذف و خانواده های جدید نیازمند جایگزین آنها می شوند.

گفتنی است دایره ارائه خدمات به مددجویان محدود نبوده و بعضا از مناطق مختلف تهران و در بعضی موارد برحسب ضرورت، خانواده هایی از سایر شهرستان ها نیز عضو مددجویان این موسسه هستند.

موسسه خیریه

موسسه خیریه بنی هاشم تهران درواقع مجموعه ای است که به دنبال اهداف خیرخواهانه و انجام امور خیر بوده و پشتوانه ای جز کمک های مردمی و یاری افراد خیر ندارد.

کمک به همنوع موضوعی است که درباره آن تمام ادیان و مذاهب سفارش های فراوانی کرده اند.

یاری رسانی به نیازمندان نه تنها از نظر روحی و روانی موجب آرامش انسان می شود، بلکه امنیت و اعتماد به نفس قشر ضعیف جامعه را افزایش می دهد.

امداد و کمک به نیازمندان و خانواده های بی بضاعت بهتر است از یکپارچگی و نظم در یک سیستم هماهنگ و مورد اعتماد صورت بگیرد تا افراد خیر با اطمینان و آرامش خاطر کمک های نقدی یا غیر نقدی را در اختیار آن سیستم قرار دهند.

موسسه خیریه با اتکا به اعضای معتمد و آگاه خود می تواند برای از بین بردن فقر در جامعه، حل مشکلات و چالش های خانواده های نیازمند، کمک به بیماران نیازمند و کم بضاعت، ازدواج جوانان و گسترش و بسط فرهنگ کارآفرینی در جامعه قدم های موثری بردارد.

کمک به ایتام یک وظیفه اجتماعی محسوب می ‌شود و هر یک از افراد جامعه به نوبه خود وظیفه دارند تا دست در دست هم به کمک این افراد آمده و سهمی در این زمینه داشته باشند.

موسسه خیریه بنی هاشم در تهران اقدامات کمک به نیازمندان را انجام می دهد. این موسسه علاوه بر کمک به نیازمندان حمایت و سرپرستی ایتام، کودکان بی سرپرست، ازدواج جوانان، مردم آسیب دیده و … نیز به عهده دارد.

موسسه خیریه در تهران

موسسه خیریه در تهران این امکان را برای نیکوکاران و خیرین به وجود می آورد تا نیت خیر خود را به بهترین شکل اجرا کنند. در این مجموعه های خیریه تلاش بسیاری صورت می گیرد و از هیچ گونه کمکی به نیازمندان دریغ نمی شود.

کمک به ایتام و افراد بی سرپرست و نیازمند همیشه به پول وابسته نیست. گاهی مهرورزی و محبت به کودکان بی سرپرست بهترین کمک است.

مراکز و موسسه های خیریه در تهران  وجود دارند که افراد واجد شرایط را شناسایی می کنند و با خیرین تماس می گیرند و نیازمندان را به آنها معرفی می کنند تا به آنها کمک کنند.

همچنین افرادی که مشکل مالی دارند و از پس مخارج خانواده بر نمی ‌آیند خود را به این مراکز معرفی می کنند تا با کمک خیرین مشکلاتشان را حل کنند.

افرادی که به دلیل شرایط بد مالی و غیر عمد زندانی شده اند، با استفاده از کمک های نقدی موسسه خیریه که توسط افراد نیکوکار اهدا شده، آزاد می شوند تا به آغوش خانواده بازگردند.

خیریه

خیریه جایی که می توانید از تحصیل کودکان نیازمند حمایت کنید، برای سفره های خالی خانواده های کم بضاعت غذا و نان تهیه کنید. کمک های هرچند کوچک شما جمع آوری شده و برای گره گشایی از مشکلات خانواده های بی سرپناه صرف می شود.

در خیریه بنی هاشم تهران معمولا کمپین های مختلفی به مناسبت های گوناگون و به بهانه اعیاد و تاریخ های رسمی در تقویم کشور، راه اندازی می شود که حضور و شرکت در کمپین ها می تواند کمک شایانی به نیازمندان باشد.

آوردن لبخند به لب کودکان یتیم یا بی پناه، دلگرم کردن زنان بی سرپرست و کمک به سیر کردن گرسنگان نیازمند یا آرامش دادن به دل بیماران و معلولان کم بضاعت اهداف مهم خیریه است.

موسسه خیریه در قالب نهاد مردمی و غیرانتفاعی و با مشارکت افراد خیر برای رفع نیازها و معضلات اجتماعی در زمینه های مختلف مانند بهداشت و درمان، معیشت و آموزش  به گروه ها و اقشار آسیب پذیر شکل می گیرد.

نیازمندان شامل خانواده های بدون سرپرست، بدسرپرست، زنان سرپرست خانوار، معلولین، معتادان و سایر موارد می شود و رسیدگی به آنها کمک های بشردوستانه و خیرخواهانه محسوب می شود.

کمک به نیازمندان

کمک به نیازمندان در قالب تامین هزینه های درمانی و درآمد ماهانه این قشر ضعیف انجام می شود.

تهیه و توزیع بسته های حمایتی شامل خوراک و پوشاک، تامین هزینه های تحصیلی کودکان یتیم و حمایت مالی از کودکان کار از وظایف دیگر موسسه خیریه است.

تامین وام های بدون بهره یا قرض الحسنه، کمک به مردم آسیب دیده در بلایای طبیعی و بحران های مالی، کمک به معلولان و سالمندان، کمک به معتادان و افراد بی خانمان نیز در دستور کار موسسه خیریه بنی هاشم تهران وجود دارد.

برای کمک به خیریه ها و شرکت در پروژه های مختلف امداد رسانی به مردم نیازمند، بهتر است به تاریخچه تاسیس، حسن شهرت و سوابق مسئولان خیریه توجه کنید.

فراهم کردن شرایط ازدواج جوانان، تامین سیسمونی نوزاد، تامین و مرمت مسکن نیازمندان، برگزاری سفرهای زیارتی و سیاحتی برای خانواده های کم برخوردار و توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار کمک به ایجاد تعادل در تقسیم ثروت جامعه است.

انجام کار خیر و کمک به نیازمندان و ایتام نه تنها در این دنیا باعث افزایش رزق و روزی و خرسندی افراد نیکوکار می شود، بلکه خیر و ثواب اخروی در پی دارد و برکت را به زندگی می‌آورد.

کار خیر و تاثیرات آن

حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل در سراسر کشور و ساخت مدرسه و سرپناه برای اقشار آسیب پذیر می تواند مهم ترین و تاثیرگذارترین کار خیر باشد که در برنامه ها و اهداف بلند مدت خیریه ها می تواند اجرا شود.

برای انجام کار خیر کافی است هر شخص از توانایی و به کارگیری مهارت های خود برای نگهداری از افراد بی سرپرست، سالمندان، کم توانان و ناتوانان جسمی -حرکتی و ذهنی استفاده کند.

فعالیت در زمینه آموزش افراد محروم جامعه به طور مثال موسسه های سوادآموزی، آموزش معلولان و ناتوانان ذهنی و مجموعه های مشاوره ای برای رفع نیازهای درمانی و سایر مشکلات افراد محروم کمک می کند.

توان یابی و بازپروری معلولان جسمی -حرکتی، بازپروری معتادان نیز می تواند به ارتقا و توسعه جامعه و ایجاد رفاه نسبی برای عموم جامعه کمک کند.

با ارائه خدمات اجتماعی، ارتقای امنیت عمومی و دفاع از حقوق مادی و معنوی اقشار  آسیب پذیر و کم توان تاثیرات شگرفی است که موسسه خیریه بنی هاشم تهران به دنبال آنهاست.

اهمیت و ضرورت عملکرد خیریه ها به ویژه خیریه های مردم نهاد که با مشارکت افراد خیر و انسان دوست، کمک های داوطلبانه نیکوکاران برای رفع بخشی از مشکلات نیازمندان می کوشند، به خوبی نمایان می شود.

کمک آنلاین به خیریه

کمک و پرداخت آنلاین به خیریه آسان و در دسترس است، شما با پرداخت آنلاین از طريق تمامى كارت‌ هاى عضو شتاب، می توانید سهمی در تامین هزینه دارو و درمان نیازمندان داشته باشید.

کودکان بیمار یا مبتلا به سرطان را تا رسیدن به سلامتی همراهی کنید. برای کمک به نیازمندان و شرکت در کمپین های مهربانی با واریز کمک آنلاین در خیریه اقدام کنید.

کمک آنلاین به خیریه و حضور در کمپین هاى مختلف مانند تهیه وسایل گرمایشی برای کودکان بی سرپرست، جشن نوروز و عیدانه، تامین جهیزیه، جشن یلدا، کمک به کودکان کار و تهیه لوازم التحریر است.

برای اهدای گوشت قربانی، پرداخت فطريه، کمک به زلزله زدگان، صدقه و نذورات و هزاران کار خیر می توانید به راحتی از طریق سایت موسسه خیریه بنی هاشم تهران کمک نقدی خود را آنلاین پرداخت کنید.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موسسه خیریه بنی هاشم تهران می باشد.